Bakt potet med ramsløksmør er jo i seg selv nydelig god mat, jeg kunne gjerne bare ha spist bare det. Det er på sparebluss i heimen, og da blir det hva jeg finner i kjøleskap og fryser.
Ramsløksesongen er i gang, men denne dukket plutselig opp da jeg leitet etter noe helt annet. Ikke vær redd for å gjøre som du ikke har forsøkt før, det er sjelden at det ikke blir godt når man har skikkelige råvarer. Jeg hadde bare vanlige poteter, altså ikke bakepoteter, men pytt, da tok det kortere tid å bli ferdig. Jeg lurte på hvordan jeg skulle få til salat i dag, men etter litt titting så hadde jeg jo et halvt eple, en bit isbergsalat, litt rødkål og avokado, hva mer trenger man? Jeg var så heldig å ha fått en deilig basamicoeddik med tomat og basilikum til jul, og den hadde jeg på salaten. Bacon hadde jeg i fryseren, og løk i kjøleskapet, det ble en nydelig fredagsmiddag.
Bakepotet eller som jeg gjorde 2 vanlige poteter
Jeg hadde det i airfryer på 180 grader i 30 minutter, da var det helt perfekt steikt
Ramsløksmør finner du oppskrift på her
Fyll:
Ca. 3 sneier Bacon
1/2 Løk
Løken renses og deles i skiver, ha det i en panne med smør eller olje og surr det, del bacon i biter og la det steike med.
Salat:
1 bit isbergsalat
1 bit rødkål
Ca. 1/2 eple
Ca. 1/2 avokado
Del gjerne innlegget med venner og familie
Hjemmelaget #matfrabunnen #potet #salatmeddetmanhar #baktpotet #Baconfyll #middag #middagstips #morsmiddag #helgemat #Glutenfritt #melkefritt #utenglnute #airfryer
Jeg må prøve å bake potet i airfryer. takk for tipset:)
Det er absolutt verd et forsøk. Brukte ikke folie eller noe annet, og poteten var helt supergod på halve tiden