Noen ganger må man bare hive seg rundt, og slik ble det i går. En venninne kom på besøk, og vi måtte ha noe å spise, og hva er vel enklere en omelett med det man har i kjøleskapet, med salat og brød til.
Til 2 personer
1/2 løk
1 fedd hvitløk
1/2 pakke kantarell
1/2 pakke Champion Eller den soppen du har
Smør eller olje
6 egg
4 buketter med brokkoli
1 vårløk 1/2 Chevre maure eller den osten du har og liker/ du ønsker
Salt
Pepper
Rens og del løk, hvitløk, og sopp, og surr det i pannen på middels varme. Pisk eggene sammen i en skål, sammen med salt og pepper og hel det i pannen.
Del brokkoli og vårløk og ha det på, la det stå på forholdsvis svak varme så den ikke brenner i bunn. Del osten og fordel utover. La omeletten stå til den er stivnet.
Server gjerne med brød og en salat.
Del gjerne med venner og kjente.
#ommelet #omelettmedsopp #omelettmedsoppogchevre #Enkelt #godt #Raskst #Glutenogmelkefri #middagstips #glutenfritt #melkefritt #matfrabunnen #hjemmelaget #morsmiddag #melkefri #morsmiddag #vegetrar #neatfremonday #kjøttfrimandag
Nam, nam, nam 🥰🥰🥰 Ser kjempegodt ut 😊
Ønsker deg en superfin onsdags ettermiddag ❤😊
Purr, purr, og klem fra Toril og kattene
Tusen takk 😊