Da jeg var i Oslo hos min datter og familien, laget hun en deilig fiskegryte med asiatisk vri. Gryten var nydelig god, og enkel å lage, Marte er utrolig flink å finne på nye varianter av diverse matretter så jeg er veldig stolt av henne.
1 løk
1/2 liten kål
gulrot
1/2 pose frosne erter
Ca. 2 ss østerssaus (sjekk for gluten)
Ca. 4 ss soyasaus(glutenfri til oss som trenger det)
hvit pepper
Ca. 1 ts cayennepeppere
Salt
Ca. 300 g fisk eller mer. Marte brukte halvparten ørret og halvparten torsk, men her er det bare å bruke det du har, gjerne rester av fisk.
2 beger kokosmelk
En god bukett thaibasilikum
6 vårløk
2 pakker risnudler
Rens og del grønnsakene, og ha de i en panne med olje eller smør, og surr de myke. Ha i kokosmelk, soyasaus, østerssaus og krydder og la det få koke noen minutter. Del fisken i litt store stykker og ha de i pannen, og la de få trekke med til resten er ferdig.
Sett på risnudler etter pakkens anvisning.
Rett før servering smaker man på gryten, og smaker til med suser eller krydder.
Del gjerne innlegget med venner og familie
#fiskegryte #Gryte #asiatiskgryte #utenmelk #utengluten #utenegg #Hjemmelaget #matfrabunnenav #Asiatiskmat #Thaibasilikum #risnudler #nudler #Fisk #sjømat #tosk #ørret #laks #kokosmelk #middagstisp #enkeltålage #Kjappmiddag #Middag #Morsmiddag
Nam, nam 😍 Dette så kjempegodt ut, og takk for at du deler oppskriften 😊
Ønsker deg en kjempefin fredag, og ei kjempefin og god helg ❤😊
Purr, purr, og klem fra Toril og kattene
Så hyggelig, tusen takk. Ha en nydelig fredag du også 😊