Kjøttdeig i form med rester av gresskarmos.
Categories Alle oppskrifter, Retter med kjøttdeigGresskar er utrolig nydelig både i smak og farge, så da jeg hadde igjen litt gresskarmos etter gårsdagens kalkunmiddag, måtte jeg finne på noe lurt. Og kjøttdeig med potetmos i ovnen.Det ble jo en lynkjapp nydelig god middag.
Til to personer:
1 pakke Kjøttdeig
1 løk
pepper
1 ts koriander
1 ts chilipulver
1 ts timian
1 ts basilikum
2 ts oregano
Ca. 2 ts salt
Rens og del løken, la den surre på steikepanne, ha så i kjøttdeigen. Når det begynner å bli ferdig steikt, har man i krydderet. Har du ikke alle disse krydderiene, bruker man de man har, for eksempel et blandings krydder. Har du ikke rester av rotmos eller potetmos så kan du følge linken under. Når kjøttdeigen er ferdig har man den i en ildfast form, har rotmosen over, og gjerne litt parmesan eller annen ost om man ønsker det, det er ikke nødvendig. Steik på 220 i 10-15 minutter.
Rotmos av gresskar finner du HER. Ønsker man melkefri/vegan bruker man margarin uten melk
Her finner du mos med poteter. Ønsker man melkefri/vegan bruker man margarin uten melk
Del gjerne innlegget med familie og venner
#kjøttdeig #rester #spisoppmaten #resteravmos #potemos #rotmos #Greskarmos #kjøttdeigiovnenmedgresskarmos
Det er veldig godt det der 🙂 Med mye ost 🙂 Og gjerne potetmos også 🙂
Ja her kan man slå seg løs og lagde den akkurat som man ønsker. Enkel og nydelig mat. Anbefaler deg å forøske gresskar, tror du vil elske det.
Fint med ny vri med gresskar på toppen 🙂
Ja det er bare en nye råvare, ellers er retten den samme 😍
Så enkelt kan det gjøres men samtidig spennende med ny smak på toppfyllet 🙂 Riktig god helg når den kommer!
Jeg er ikke redd for å forsøke noe nytt nei, det bare elsker jeg. Men akkurat her var jeg veldig sikker på at det kom til å bli en suksess, for gresskar er virkelig undervurdert
Jeg må prøve gresskar en dag:)
Kjøp flaskegresskar det er nydelig og har en håndterlig størrelse.