Noe mat er bare så enkel å god at det er en sann fryd, og det er dette. Marinaden bestående av to ingredienser, og det gjør at kyllingen blir spør og smakfull. Så her kan du imponere stort i påsken
Jeg valgte å ha blomkålris og wokede grønnsaker, litt anderledes men vell verd å prøve, du blir nok positivt overasket!
Kyllingklubber etter hvor mye man spiser,men regner man mellom 7-10 per person burde det være rikelig.
Til 1 person brukte jeg;
2 ss soyasaus (glutenfri for oss som ikke skal ha gluten)
2 ss honning
Ha begge deler i en panne og varm på svak varme til honningen er smeltet. Ha kyllingklubbene i en ildfast form og bruk pensel å smør de inn med sausen. Resten av sausen hadde jeg til middagen, det var utrolig godt. Steik den ildfaste formen nederst i ovnen på 200 grader i rundt 20 minutter. Det kan være lurt å snu på kyllingklubbene en gang under steiking.
Er man god å planlegge vil jeg anbefale å legge kyllingklubbene i marinaden natten over slik at smaken får trekt enda bedre inn, men det er ikke et møst. De ble kanongod som de var.
Blomkålris finer du oppskrift på HER
#kylling #klubber #vinger #honning #soyasaus #Glutenfritt #melkefri #Laktosefri #enkelt #kjapt #Nydelig #godt #sunt #blomkål #blomkålris #ris #blogg #matblogg #middag #middagstips #Morsmiddag #bloggtopp #Mat #Påske #påskemat
Nam, nam!
SIRI ALVÆR:
Virkelig godt altså, kan anbefales
Det så godt ut ja
Skal prøve den oppskrifta i påsken
frodith: Det ble overraskende godt til å være så superenkelt.
Svanhild: Så kjekt, masse lykke til, og riktig god påske til deg også.