Det er litt travelt for tiden og da er det jo greit å ha mat som er rask å lage, og som kan settes i ovnen. Den kan i grunnen gjøres ferdig dagen før, og så steike når man kommer hjem.
1 pakke lamme kjøttdeig eller du kan bruke den kjøttdeigen du har.
1/2 løk
1/2 dl vann
3-5 fedd hvitløk
1 ts tørket chili eller man kan bruke fersk
1 ts gurkemeie
2 ts oregano
Pepper
Salt
Ca. 1/2 purreløk middels stor
Ca. 6 normalt store poteter
2 dl erter (du kan bytte ut med andre grønsaker)
1/2 pakke kokosmelk
Litt Parmesan. (kan sløyfes om man ikke tåler eller liker .
Det kan være en fordel å bruke kokte poteter, men har du ikke det, så skrell potetene og skjør det i to og så i tynne biter.
Rens og del løk og hvitløken. Til bollene liker jeg å mose løk og hvitløken (ikke purreløken for den må liksom vises litt i bollene) i en blender eller med stavmikser, men du kan også finhakke det. Ha kjøttdeigen i en skål og ha i løk, hvitløk, krydder, vann og salt og bland det godt sammen, jeg liker alltid å steike en pitteliten prøvekake, så vet jeg det er godt. Form det til små baller og legg i en ildfast form, ha potetbitene jevnt fordelt rundt bollene, ha på erter, og ha i kokosmelken, og ha gjerne litt salt og pepper over, samt litt parmesan eller annen ost.
Sett formen midt i ovnen på 200 grader, og steik til potetene er møre. Om man bruker ukokte poteter tar det rundt 45 minutter i ovnen, med ferdig kokte poteter, bruker man mellom 20-25 minutter i ovnen.
Jeg er på utkikk etter sponsorer og samarbeidspartnere. Ta gjerne kontakt 😊
Del gjerne med venner og kjente.
Veldig greit med mat som går kjapt/lager seg selv/kan lages i forveien når man har det travelt ja 🙂
Det er fantastisk, selv om jeg i grunnen stort sett lager kjapp middag hi hi